Излезе вторият том от сборника с интервюта на екипа, ръководен от преподавателите от Историческия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ проф. Христо Матанов и доц. Румяна Христиди „Българите мохамедани и събитията от 70-те години на ХХ век“.

Сборникът предлага над 60 интервюта с представители на общността от Кърджалийска и Смолянска област. Изданието както и цялата поредица са незаменим източник за всеки изследовател, който проучва проблемите на Възродителния процес в България и взаимоотношенията между комунистическите власти и българите – мюсюлмани като цяло. Работата на екипа, в който влизат още студентите Александра Димитрова, Десислава Ангелова, Ива Иванова, Мартин Вачев и Петър Здравков, продължава. В близките месеци ще бъде издаден и третият том от поредицата, включващ интервюта с респонденти от районите на Батак и Девин. Поредицата се издава от Университетското издателство „Св. Климент Охридски“ с финансовата помощ на на УКХ „Алма Матер“.